Blog o mentálnej príprave športovcov

TIPY AKO SA MENTÁLNE PRIPRAVIŤ NA NOVÚ SEZÓNU
19.08.2021

TIPY AKO SA MENTÁLNE PRIPRAVIŤ NA NOVÚ SEZÓNU

Nová športová sezóná je pred dverami. Nasledujúce týždne sú dôležité pre prípravu na nadchádzajúcu sezónu. Športovci počas celého leta tvrdo pracovali v posilňovni, aby boli rýchlejší a silnejší. Športovci by tiež mali počas tohoto obdobia myslieť aj na mentálne prípravu a pripraviť sa aj v tejto oblasti na nadchádzajúce sezónu. 

V tomto článku diskutujeme o tom, ako sa každý športovec môže začať mentálne pripravovať na nadchádzajúcu sezónu.

Zamerajte sa na techniku
V lete napríklad športovci trénujú rýchlosť a agility vo futbale, aby sa fyzicky pripravili na nadchádzajúcu sezónu. Keď sa blížime k začiatku sezóny, teraz je načase sa skutočne začať venovať svojej technike. Začnite si predstavovať, ako hráte, a premýšľajte o tom, čo musíte v určitých situáciách urobiť. Vizualizujte si výsledok. Pomôže vám to určiť, čo je potrebné zlepšiť počas posledných pár týždňov v príprave na sezónu.

Stanovte si ciele
Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, ak ste to ešte neurobili, je stanoviť si ciele. Keď to hovoríme, máme na mysli individuálne ciele (napríklad: mať x množstvo blokov na zápas alebo x množstvo úspešnosti v súbojoch 1 na 1), ako aj začať premýšľať o tímových cieľoch. Jeden z najlepších spôsobov, ako zostať verný týmto cieľom, je zapísať si ich a umiestniť ich na miesto, kde ich denne vidíte. Stanovením cieľov si budete môcť vytvoriť lepšie zameranie a túžbu po nadchádzajúcej sezóne.

Pozerajte zápasy
Aj keď do začiatku novej sezóny máme ešte niekoľko týždňov, teraz je ten správny čas začať sledovať zápasy z predchádzajúcej sezóny. Pozeranie zápasov vám umožní skutočne sledovať, čo robíte dobre a v čom sa musíte zlepšiť. Pri pozeraní je dobré si urobiť poznámky, aby ste si zapamätali všetky veci, na ktorých chcete pracovať, a tiež si všimnite veci, ktoré robíte dobre!

Zostaňte motivovaní
Mnoho športovcov začne byť viac motivovaných niekoľko týždňov pred začiatkom sezóny. Je dôležité, aby ste zostali mentálne motivovaní a koncentrovaní odteraz až do posledného zápasu tohto roka. Športovci sa stanú úspešnými, keď si so sebou do prvých týždňov treningov vezmú svoje offseason zameranie a motiváciu!


Nová sezóna tu bude skôr, ako si to uvedomíte. Keďže všetci športovci by v tomto období mali pokračovať napríklad v tréningu rýchlosti a agility vo futbalu, mali by sa tiež skutočne zamerať na to, aby boli mentálne pripravení. „Príprava je všetko a zameranie je kľúč. Je ľahké povedať, že ste na ihrisku urobili všetko. Ide ale o to, že ak by ste sa pripravili, mali by ste na viac, a hrali by ste lepšie. " - Eric Cantona

Dúfame, že vám tento článok pomôže začať novú sezónu tým najlepším možným spôsobom! Veľa štastia!

Článok z: https://www.joindream.org/news.html/article/2021/07/14/tips-on-mentally-preparing-for-a-new-season