Blog o mentálnej príprave športovcov

DAC Dunajská Streda po 25 rokoch v Európe
DAC Dunajská Streda
29.06.2018

DAC Dunajská Streda po 25 rokoch v Európe

 „Každou jednou spoločnou hodinou mentálneho tréningu sme boli súdržnejší. Myslím, že aj mentálna príprava má svoj podpis na tom, že sme v Európe. Na sebe som si to najviac uvedomil v poslednom zápase, keď nám v podstate išlo o všetko, ale ja som sa napriek trom prehrám v rade cítil vyrovnaný, pozitívne naladený a sebavedomý.“ tvrdí pevná opora obrany Tomáš Huk.

Mentálny tréning je v slovenskom športe skôr raritou ako zvykom. „Dnešný šport je preplnený kvalitnou technológiou, ktorá minimalizuje fyzické a technické rozdiely medzi hráčmi. To, čo dnes oddeľuje víťaza od porazeného, je ich mentálna odolnosť – ako sa koncentrovať v rozhodujúcich okamihoch alebo veriť si, keď sa nedarí.“ vysvetlila Zuzana Pšenáková z firmy HDTS, ktorá sa venovala mentálnej príprave tímu DAC 1904 Dunajská streda v nadstavbovej časti Fortuna ligy 2017/2018.

 Jeden z najpevnejších pilierov, na ktorých stojí filozofia firmy SportMind HDTS, je že tímový úspech pochádza z úspešnej spolupráce kvalitných individualít. Aj to bol jeden z hlavných cieľov práce s tímom Dunajskej stredy.

 „Je to mladý tím s ambicióznymi hráčmi plnými energie a veľkou chuťou sa zlepšovať. Našim cieľom bolo využiť to k splneniu spoločného cieľa. S hráčmi sme často diskutovali na tému spolupráce, komunikácie alebo koncentrácie. Myslím, že chalani spolu vytvorili tím s veľkým športovým srdcom,  ktoré ukázali najmä vo výkonoch v posledných zápasoch. Napriek nepriaznivému stavu bojovali až do poslednej minúty. V poslednom, kľúčovom zápase dokázali, že bronz i Európska liga im patrí naozaj zaslúžene.“ zhodnotila Zuzana Pšenáková.